Kdybyste si měli spočítat, kolik stojí kompletní vybavení průměrně velkého bytu, asi by se vám protočily panenky. Jedná se o opravdu velké částky. Naštěstí většina lidí dostane nějaký ten nábytek od rodičů, takže si obvykle kupují už jen drobnosti, která tak finančně náročné nejsou. Alespoň tedy pro začátek. Bydlení si však můžete vybavit i přesto, že nebudete mít žádnou výbavu ani peníze k dispozici. Stačí si jen sehnat někde dostatečné množství dřevěných palet.


palety


Vhodný materiál


 


Palety jsou pro tyto účely více než použitelné. Samozřejmě, že se vám z nich nepodaří postavit úplně vše, co potřebujete, ale minimálně základní věci určitě zvládnete. Stačí pár dobrých nápadů, trocha volného času a chuť si trošku máknout. Palety jsou navíc ekologickým materiálem, takže při jejich použití nebudete muset zažívat žádné nepříjemné duševní stavy, pokud patříte mezi zeleněji smýšlející část obyvatelstva. Jsou vyrobeny ze dřeva, takže jsou obdařeny přírodním vzhledem a jsou i vcelku odolné. Vždyť všude tam, kde se běžně používají, tedy nejčastěji ve skladech a supermarketech, jsou pod každodenním velkým zápřahem.


euro palety


Sestavíte cokoliv


 


Velkou výhodou palet je jejich tvar, díky čemuž jsou nejen pevné, ale hlavně se z nich dají sestavit různé zajímavé věci. Jednoduše si tak můžete doma z palet vytvořit poličku, jídelní stůl, botník nebo třeba vkusnou knihovnu. Záleží na vaší představivosti a množství palet. Ty však nejsou vhodné pouze pro tvorbu nábytku v interiéru, ale hodí se i do venkovních prostor, kupříkladu na zahradu. Zahradní posezení z palet ale budete muset buďto po každé schovávat, nebo ho minimálně naimpregnovat. Vhodné je také použít přípravky proti různých dřevokazným škůdcům a kdo chce, může ho navíc natřít i olejem, který funguje jako ochrana přes ostrými slunečními paprsky, které dřevu příliš neprospívají. Takto ošetřené palety by vám měly vydržet nějaký ten pátek i venku.