S létem přichází také koupání, a pokud máte na zahradě svůj vlastní bazén, tak je jasné, že Vás nečeká jen spousta vodní zábavy, ale také starost a to hlavně o kvalitu bazénové vody. Udržování bazénové vody ve vysoké kvalitě nemusí být až tak velkou zátěží, pokud víte, jak na to. S odstraněním mechanických nečistot, které se do vody dostanou v průběhu používání bazénu, Vám pomůže kvalitní filtrace, do které stačí jen pořídit kvalitní a spolehlivý filtrační písek a uvidíte, jak snadné je udržet bazénovou vodu čistou a průzračnou. Tento sorpční materiál je nutné opravdu dobře vybrat, protože každé zařízení má jiné požadavky na jeho zrnitost, tedy na velikost zrn. Dnes už najdete na trhu písek od mnoha spolehlivých dodavatelů a také různou zrnitost, stačí si jen vybrat podle požadavků Vaší filtrace.

koupání

V průběhu koupání se do vody dostávají nejrůznější mechanické nečistoty a to jak vlivem počasí tak také na tělech plavců. Jedná se o napadané listí z okolních stromů, či trávu nebo hlínu a písek, které přinesou do vody plavci na svých nohou a spousta dalších. Je jednoduché větší nečistoty plovoucí na hladině odstranit za pomocí síťky, ale ty menší, které navíc plavou ve vodě nebo dokonce u dna bazénu je problém odstranit ručně a právě proto je skvělým pomocníkem v takových případech filtrace, na kterou můžete připojit i bazénový vysavač pro ještě lepší výsledky. Ovšem údržba bazénové vody není pouze o odstraňování mechanických nečistot.

pes u bazénu

Jak jistě dobře víte, tak údržba bazénu se týká hlavně úpravy vody, kterou je nutné chránit nejen před mechanickými nečistotami, ale hlavně před bakteriemi a mikroby, kteří mohou způsobit nemalé problémy. Takže je důležité do bazénové vody dodávat dostatek přípravků bazénové chemie, které se o tento úkol postarají. A i v tomto případě Vám může být filtrace nápomocná, protože potřebujete, aby se účinné složky každého přípravku dostali do celého obsahu koupacího zařízení, v čemž Vám pávě toto zařízení pomůže.