Čím to, že mají vše

Vzpomínáte si na své dětství? S čím jste si hráli? A měli jste vše, co jste chtěli? Asi téměř všichni rodiče chtějí pro své dítě to nejlepší. Nechci tvrdit, že musíte koupit vše, po čem dítě zatouží, to určitě ne. Nicméně odolat někdy těm smutným dětským očím před výlohou hračkářství, je těžké. Vzpomínám si, že jako malá jsem si moc přála „Furbiho“, své doby první interaktivní hračku. Vždycky jsem koukala na reklamy, prohlížela jsem si ho ve výloze, ale nikdy jsem to rodičům neřekla, protože byl (podle mého úsudku) moc drahý. Uplynulo pár let a mé přání se splnilo. Koupil mi ho manžel, když jsem slavila čtvrt století.

šité_s_láskou

Moje první reakce byla: „Jé toho jsem vždycky chtěla,“ načež naši se na mě s údivem dívali, že toto přání tedy nikdy neslyšeli. Vysvětlila jsem jim proč a oni odpověděli, že by mi ho koupili, kdyby to věděli. Nicméně se domnívám, že k určité skromnosti bychom měli vést i své děti, stejně jako je naučit znát hodnotu peněz. Možná by potom neměli vše.

Jak udělat radost

Největší radost dětem uděláte, když budete poslouchat jejich přání. A nemyslím, že se jich zeptáte, co si přejí, a budete očekávat okamžitou odpověď. Myslím tím, že budete poslouchat u hraní nebo při procházce. Tehdy vám řeknou mnohem víc než na povel. Radost budou mít i z věcí, které se jim hodí při jejich zálibách, baletka ocení sukýnku a fotbalista pořádný míč. Tím nic nezkazíte.

A pokud chcete být jedineční

V naší zemi existuje mnoho lidí se skvělými nápady a šikovnými ručičkami. Mezi takové patří dámy, které se rozhodly šít hračky na přání. Děti si namalují svou hračku – jak si ji představují – a tyto šikovné ženy ji z filcu ušijí.

handmade_hračky

Hračky jsou zdravotně nezávadné, neobsahují žádné malé části, takže jsou vhodné i pro malé děti. Stačí poprosit vaše dítko o namalování své vysněné hračky a potom sledovat jejich rozzářené oči, při rozbalování balíčku. Skvělý nápad a nádherné hračky, které mají duši.