Naprosté většině z nás stačí k běžnému životu osobní automobil. Koneckonců, obvykle jezdíme pouze do práce či na nákupy, případně na nějaké nezbytné cesty. Jen málokdy potřebujeme převézt něco, co se do běžného osobního auta zkrátka nevejde.

Avšak někdy se může stát, že takový náklad budeme mít. Takováto situace může nastat například při stěhování. Jistě, krabice s věcmi můžeme do vozu dostat, avšak například s nábytkem či s matracemi může být problém.

prives1

V takovéto situaci se nám velmi hodí přívěs. Ten má tu výhodu, že jej lze zapřáhnout za běžný osobní automobil a do určité velikosti pro něj není potřeba žádné zvláštní řidičské oprávnění. Avšak zdaleka každý jím disponuje. Co tedy v takovém případě dělat?

Nejběžnějším řešením je samozřejmě půjčit si jej od příbuzného či známého. Pokud však nikoho takového neznáme, pak může být řešením půjčovna přívěsů Půjčovna Praha 9. Jedná se o klasickou autopůjčovnu, v jejímž vozovém parku se nachází i nejrůznější typy přívěsů.

prives3

Avšak nelze počítat s tím, že vám jej jen tak půjčí. Nejprve si musí ověřit, zda na něj skutečně máte nárok. Proto budou požadovat hned několik dokumentů.

Jedním z nich je řidičský průkaz. Zde zjistí, zda máte povolení k řízení osobního auta, a v případě, že si vyberete větší přívěs, i k němu. Dále budete muset předložit občanský průkaz, aby si ověřili, že momentálně nemáte zákaz řízení.

Je také samozřejmé, že podepisujete smlouvu, kde bude uvedeno, že hradíte veškeré škody, které na daném zařízení způsobíte. Pokud tedy daný přívěs nějak poškodíte, půjčovna po vás bude chtít úhradu nákladů na opravu.

Je pochopitelné, proč to vše dělají. Jde jim především o ochranu jejich majetku a o to, aby nebyli popotahování po soudech, že půjčili vůz někomu, kdo s ním jezdit nesmí.

Většina z nás však nebude mít žádný problém. Celý proces je navíc poměrně rychlý a vyřízení skutečně netrvá dlouho. Není tedy třeba se něčeho bát.