Nestává se to často, ale jednou za čas se vám to stane. Dostanete do poštovní schránky nebo přímo do rukou svatební oznámení. Od příbuzných, od kamarádů, od spolupracovníků. Dostanete-li od někoho svatební oznámení, tak pokud vás zve i na svatební hostinu, měla by být ke svatebnímu oznámení připojena vizitka s textem: „Zveme vás i ke svatebnímu stolu“. Pokud takovou pozvánku nemáte, jste zváni pouze na obřad nebo vám to zkrátka jenom někdo oznamuje.

svatba

Pokud jste zváni i ke svatebnímu stolu, můžete se těšit na výborné jídlo a pití, ale zároveň vám vzniká velká povinnost. Koupit svatebčanům svatební dar.

Možná nám to ještě před nějakou dobou připadalo směšné, když jsme v amerických filmech viděli nastávající nevěstu a ženicha v obchodním centru a tam si označili vše, co jim poté svatební hosté mohli koupit. Ale není to čistě praktické? Jak zabránit tomu, abyste dostali tři sady talířů a řadu nevhodných dárků jako např. sádrového jelena?

Vybírat svatební dar není nic snadného. Měli byste zvážit, zda se jedná o příbuzné, pak bude hodnota daru vyšší nebo jde jen o kamarády a dar bude spíše symbolický. Situaci můžete mít usnadněnou, pokud jste to byli před časem vy, komu oni dávali dar, nyní tedy oplatíte darem ve stejné hodnotě, jako byl darován vám.

svatba

Být pozván na svatbu je samozřejmě čest. Někdo chce, abyste byli svědkem jeho velkého okamžiku, kdy se změní ze svobodného na ženatého nebo ze svobodné na vdanou. Je to den, na který budou zbytek života vzpomínat, i když někdo dodá, že časem možná ve zlém, ale to ukáže až čas.

Za život absolvujeme spoustu svateb, od té naší až po svatbu našich dětí či vnoučat. Svatební den by vždy měl být nezapomenutelným zážitkem a měli bychom si ho naplánovat dle našich představ. A hlavně, nenechat si ho nikým zkazit, proto dobře zvažte, koho si pozvete ke svatebnímu stolu.