Jak se říká sportem ku zdraví. Ale ke zdravému tělu potřebujeme i zdravou, vyváženou stravu. Pokud se člověk nehýbe a nemá žádnou aktivitu a jeho životní styl stravování je na bodu mrazu, tak se taky může stát, že jeho tělo se dostane do stavu obezity. Což je velmi špatně a vede to taky k onemocnění.

Co je vlastně obezita?

Je to chronické onemocnění a týká se jak dospělých lidí, tak i dospívajícím lidem a hlavně malých dětí. V lidském těle díky špatné stravě a žádné aktivitě se v těle shromažďuje nadměrné množství tuku, které nejsou pro tělo vůbec zdravé. A jak už je nám známo, tak když se nám do těla ukládá tuk, tak se nám i zvětšuje tělesná hmotnost, která vás může velmi potrápit, především ženy. Ale taky i muže a děti. V nějaké menší roli zde může hrát i genetika, ale lékaři se shodují, že růst tělesné hmoty můžeme taky ovládnout. Obezita taky může získat díky některým lékům které pravidelně užíváte, ale stále je to o nějaké aktivitě a zdravém stylu života.

hubnutí břicha

S obezitou můžete bojovat a takový boj můžete i vyhrát. Jen stačí chtít a mít pevnou vůli. Jenom že spousta lidí jsou věční dietáři a tak stále začínají. Musíte si vše srovnat v hlavě. Hlavně neuvidíte výsledky hned po pár dnech. Mějte na paměti že tělesný tuk se vám ukládal několik měsíců, nebo několik let, tak že lusknutím prstu se jen tak tuku nezbavíte. Čím by jste měli začít? Důležité je vědět jak na tom vůbec jsme po zdravotní stránce.

bmi index

A to zjistíme podle BMI výpočtu Bmikalkulacka.cz. Díky kalkulačce zjistíte jak na tom vaše tělo je, určí díky zadaným informací jestli máte podváhu, normální stav, nadváhu a nebo obezitu. BMI by mělo být pro nás varovným signálem, že se sebou máme něco dělat. Nehrňte se do toho po hlavě, ale po stupně, tak aby to bylo udržitelné a trvalé. Uvidíte jak budete se sebou spokojeni, jak zjistíte podle výpočtů, že se blížíte k normálnímu stavu a k obezitě se už nevrátíte.