Každý z nás, kdo má dům, zahradu, nebo chatu, tak by měl mít kolem ní plot. Díky plotu budete mít větší soukromí a také k Vám nepůjde vidět. Navíc plot vymezuje hranici pozemku a dokonale tak víte, kde končí Váš pozemek a začíná sousedův. Díky plotu také zamezíte zlodějům odcizit Vám něco s pozemku a také budete ve větším bezpečí. Nejvíce se v této moderní době staví plot betonový a také ploty pletivové.

betonové ploty

Betonové ploty jsou nádherně zpracované a dokonale se hodí k domu, či zahradě. Díky velkému výběru dekorů, si můžete určit, jaký chcete a udělat si plot podle Vaších představ. Také si do plotu můžete nechat udělat výplně a to buď ze dřeva, kovu, nebo plastu. Dávejte si však pozor, přes kov půjde mřížemi vidět a dřevo musíte neustále ošetřovat. Na stavbu betonového plotu však nepotřebujete žádné stavební povolení a plot Vám zajistí dokonalou povětrnostní i protihlukovou bariéru. Dokonale se tento plot hodí, pokud bydlíte blízko silnice a ozývá se Vám zvuk od silnic a od dětí. Plot může dosahovat až 3 metrů a poskytne Vám důležité soukromí. Jeho instalace je celkově snadná a rychlá. Navíc má plot jednoduchý servis a variabilní řešení. Plot Vám také vydrží desítky let a to bez velkého ošetřování.

betonové ploty

Plot pletivový je také jeden z horkých kandidátů. Má ho v České republice většina lidí a to díky tomu, že je poměrně levný a rychle položený. Plot se dá instalovat kdekoliv a lze s ním oplotit doslova všechno. Plot nepotřebuje žádné ošetření a jeho součástí je branka, která má výplň také z pletiva. Jedinou chybou je, že je přes plot vidět. Ovšem tento nedostatek je pouze malá chybička na tomto plotě, která se dá vyřešit.

Pokud tedy budete chystat základ na stavbu plotu, tak si dobře rozmyslete, jaký zvolíte. Betonový plot je sice dražší, ale má ty nejlepší vlastnosti. Proto pokud plot, tak jedině betonový.