V dnešní době máte milion možností, jak zabavit své ratolesti. Pokud máte potomky ve školním věku, tak zaručeně bojujete s hlídáním během letních prázdnin. Je pochopitelné, že musíte chodit do práce a máte jen omezené množství volna. Babičky jsou často ve věku, kdy také chodí do práce a jako hlídání je využít nemůžete.

holčičky na procházce

Větší děti jistě můžete nechat doma samotné a maximálně je zkontrolovat přes mobil. Jde ale o to, jak moc jim věříte a do jaké míry jsou samostatní. Vhodnou variantou jsou také klasické a příměstské tábory. Ať žijete kdekoli, tak v okolí zajisté alespoň jeden najdete.

dítě si hraje ve vodě

Nic není jako dřív

Dnešní dítka a mládež sedí většinu času u počítače nebo mobilu a mají úplně jiné koníčky než jste měli jako malí vy. Časy se mění a není na tom nic špatného. S tímto vývojem drží tempo právě i tábory. Nejde již jen o tradiční týden strávený v chatkách u lesa a plnění bobříků. Vybírat můžete z mnoha druhů a poslat potomka na takový, který bude vyhovovat jeho věku, ale i zájmům.

Pochopitelně stále fungují klasické tábory, ale snadno najdete i počítačové, taneční, vědecké, adrenalinové, sportovní či tvořivé. Záleží pouze na tom, jaký váš syn či dcera jsou a kolik jim je.

čtyři zmrzliny

Výhody toho, když je pošlete pryč

Je lepší jezdit na tábory nebo k babičce? Když se budete rozhodovat, tak dejte přednost sociální interakci, kde bude vaše dítko s vrstevníky, něco se naučí a zažije spoustu zábavy. S babičkou přece může být celý rok. Umožněte mu naučit se a zažít něco nového. I vy jistě rádi vzpomínáte na tyto momenty ve vašem mládí.

Kromě toho to může být jediná šance během celého léta, kdy je odtrhnete od mobilu a počítače. Příjemným způsobem je přinutíte strávit čas venku a zažít věci, které s telefonem v ruce nezažijí. Budou moci svým přátelům a spolužákům vyprávět, co vše zažili a bavit se vzpomínkami na příjemné časy ještě dlouhá léta v dospělosti. Nic krásnějšího pro ně snad ani nemůžete udělat.