Mnoho lidí má za to, že cestování vždycky musí být neskutečně drahé, a proto si tento luxus nemůžou dovolit. Opak je ale pravdou, a při správné organizaci a trochu toho odpírání může být naopak až neskutečně levné.
Cestování je skvělým způsobem, jak trávit svůj volný čas, a letní období je na to jako dělané. Rozšíříte si tak obzory, poznáte nové lidi, navštívíte exotická místa i zajímavé památky. A aby toho nebylo málo nádherně si procvičíte cizí jazyk, podle destinace, kam se vydáte. Je už ale téměř samozřejmostí, že anglicky se dnes domluvíte téměř všude.
poutník s batohem.jpg
Cena se samozřejmě odvíjí od toho, kam se rozhodnete vydat. Je jasné, že se budeme pohybovat v jiných částkách, pokud chcete navštívit jižní Moravu, nebo si užít nádherné přírody Madagaskaru. Následující zásady ale můžete uplatit vždy, ať už cestujete kamkoliv.

Rozhodněte se

Prvním krokem je rozhodnout se, že opravdu chcete cestovat. Může to znít banálně, ale je to opravdu nutný základ. Pokud se pro něco skutečně rozhodneme, bude pro nás jednodušší tomu něco obětovat a aktivně hledat cestičky k tomu, abychom toho dosáhli.

Zvolte správnou destinaci ve správnou dobu

Spousta lidí by ráda jela na Hawai, Seychely nebo třeba Kanárské ostrovy. V zásadě na tom není nic špatného, je tam určitě krásně, ale spousta lidí tam jezdí jenom proto, že je to populární, nebo viděli ty nádherné pláže v televizi. To, že existují stejně a možná i mnohem krásnější místa, jen v méně populárních destinacích (Asie, Střední a Jižní Amerika ale například i východní Evropa) už jde ale úplně mimo ně.
Samozřejmě také ušetříte nemalé peníze tím, když nepojedete v hlavní turistické sezóně.
jedoucí volkswagen.jpg

Cestujte levněji

Základem je důkladný průzkum. Pokud chcete cestovat co nejlevněji, čeká vás spousta hodin hledání, zkoušení různých kombinací, jak se dostat na místo a podobně. Když tomu ale věnujete čas, výsledky vás mile překvapí.
Dalším skvělým způsobem je využívání možnosti stopování nebo například spolujízdy. Vezměte s pár přáteli jedno auto a podělíte se o řízení i účet za benzín.

Ubytování

Ubytování vás určitě vyjde draho, pokud se rozhodnete v hlavní sezónně ubytovat v pětihvězdičkovém hotelu. Pokud ale obětujete část svého pohodlí a spokojíte se s levnějším hotelem, hostelem, ubytovnou nebo v případě nouze i přespání v autě, určitě vás cesta nevyjde tak draho.