Pokud patříte mezi příznivce dřeva, nábytek z masivu je právě pro vás. Dřevo v nábytkářství je klasika, která nestárne. Pokud se vám investice do dubového nebo bukového nábytku zdají být vysoké, klidně sáhněte pro levnější variantu a porozhlédněte se po dřevě ze smrků a borovic.

Zpracování borového dřeva pro nábytkářství není úplně nejjednodušší záležitost. Dřevo obsahuje velké množství pryskyřice, která plní ve dřevě funkci ochránce před poraněním a před rozšířením dřevních parazitů. Ta dělá problémy při opracování dřeva, protože ucpává strojní vybavení. Zájem lidí o borové dřevo je ovšem tak velký, že se toto dřevo stalo nejprodávanější surovinou pro zpracování v nábytkářství. Borové dřevo je oblíbené pro svou barvu, která s léty ještě nabývá na intenzitě a pro svou výraznou kresbu.

dřevo ke zpracování

Při zařizování ložnice či studentského pokoje je postel z masivu 140/200 Drevenynabytek-borovicemasiv zaručeně dobrou volbou. Postel takových rozměrů nezabere zbytečně moc místa a zároveň poskytne komfortní spánek jednomu až dvěma lidem. Povrch dřevěné postele lze ochránit jen vrstvou přírodního vosku, čímž dáte vyniknout struktuře dřeva. Další variantou je nátěr zdravotně nezávadným lakem. Na stejném místě si vyberete i rošt a matrace a vše dostanete až do domu. Postel bude v rozloženém stavu v krabici. Návod na sestavení postele je součástí balení.

Nábytek z masivu je považován z hlediska našeho zdraví za nejlepší řešení. Nemá v sobě žádné nežádoucí látky a je velice příjemný na dotek, protože je opracován do hladkého povrchu a má pokojovou teplotu, takže nestudí. Při vhodné jednoduché údržbě, která je rovněž velice šetrná k životnímu prostředí, vám nábytek z masivu vydrží i několik generací při zachování funkčnosti a kvalitního vzhledu.

dřevěná postel

Další předností dřevěného nábytku je jeho nadčasovost. Nemusíte se obávat, že vaše postel ze dřeva bude za pár let „stará“. Dřevěný nábytek je elegantní a nadčasový a ve srovnání s ostatním materiálem má dřevo vysokou užitnou hodnotu.