O tom, že se moderní technologie dostala, až do stomatologie nemá ani cenu diskutovat. Již na běžné prohlídce u zubařů můžeme pocítit změny a nové způsoby ošetření. Jen je pravdou, že za mnohé zákroky si zkrátka musíme připlatit. Nemá cenu se zlobit na lékaře, kteří chtějí přinést svým pacientům samozřejmě to nejlepší a nejnovější techniku. Tady je rozhodně zádrhel ve zdravotních pojišťovnách, které hradí jen nějaké základní úkony. Pokud chceme my něco lepšího a možná i méně bolestivého, pak si musíme za takový nadstandard připlatit. To již ale mnoho klientů nechápe. Na druhou stranu je třeba pouvažovat i o tom, že mít zdravé zuby ve správném postavení, je skutečně základ k celkovému našemu zdravotnímu stavu.

čelisti

Jak ovlivňují zuby naše zdraví:

  • O zubních kazech, plaku, zubním kameni se mluví všeobecně, stejně tak jako o zánětech dutiny ústní a dásní.
  • Pozor, ale správné rozžvýkání stravy je podstatné pro naše trávení a celkově trávicí trakt. Pokud budeme mít totiž křivé zuby, tak pořádně nerozkoušeme potravu. Naštěstí se dá všechno spravit a to klidně i ve starším věku.
  • Při špatném trávení mohou nastat velmi nepříjemné a mnohdy komplikované situace.
  • Poté může být hodně ovlivněna i naše psychika a objeví se celková podrážděnost.

ortodoncie

Hit poslední doby

Skutečně poslední dobou sklízí největší úspěch takzvaná neviditelná rovnátka. Jedná se prakticky o sérii dělaných průhledných fólií, které pacient bude postupně nosit. Díky tomu, že jsou neviditelná, tak opravdu poskytují naprostý komfort nošení a vlastně nikdo nic nevidí, jen krásně rovné zuby a zářivý úsměv. Jsou vyjímatelná, a díky tomu jsou nenáročná na hygienu a celkovou údržbu. Tudíž splnit si svůj sen a mít rovné zuby, si lze takto splnit v každém věku a bez nějakého studu. Navíc se srovnáním chrupu zlepší nejen vzhled obličeje, ale i samotné žvýkání a čištění zubů bude sklízet větší úspěch, jelikož se kartáček dostane skoro do všech míst, což v případě křivých zubů dost dobře nelze.