Mnoho lidí nemá finanční prostředky, za které by si užil zábavu nebo které by si šetřil pro případ, že vzniknou nečekané výdaje.
Existují způsoby, kterými se dá v dnešní době ušetřit?
kasička na penězích.jpg
Existuje mnoho způsobů, kterými se dá ušetřit mnoho peněz, ale někteří lidé to nevidí i přes to, že si stěžují, že nemají finanční prostředky.
První (a asi nejvtipnější, nejhloupější a největší) problém mnoha lidí jsou cigarety. Mnoho lidí v našem okolí si stěžuje na to, že nemají tolik peněz, kolik by chtěli a to i přes to, že kouří. Krabička v dnešní době stojí průměrně 90 korun českých, takže kouření kuřáka vyjde až na několik tisíc korun českých za měsíc, což je doopravdy velká částka. Nejvíc smutné je, když je rodina kuřáků s dítětem, která upřednostňuje cigarety před dítětem, protože je to dítě chudáček a nemůže se proti tomu bránit.
Existuje řada dalších produktů, na kterých sedá ušetřit mnoho peněz. Mezi tyto produkty patří například jídlo- existují diskontní prodejny (prodejny, které se vyznačují nízkou cenou, je tam nevybalené zboží a úzký sortiment). Existuje obchod, který se jmenuje Vyplatí se a jak už může být z názvu obchodu patrné, nákup zde se doopravdy vyplatí. nabízí nejen potraviny, ale i kosmetiku, alkohol, potřeby pro pejsky a mnoho dalších. Zboží tam naleznete za zlomek běžné ceny. Je to způsobeno tím, že tam jsou potraviny, které mají například měsíc do ukončení maximální doby spotřeby, což není problém ve chvíli, kdy jídlo sníme před dobou uvedenou na obalu produktu.
lucky prase.png
Závěrem napíši jen to, že je mnoho způsobů jak ušetřit. Jsou i efektivní způsoby, u kterých vůbec nepocítíme rozdíl oproti našemu běžnému žití (výše uváděné Vyplatí se). Ve chvíli, kdy vám nezbývají finanční prostředky, existuje ještě jedna možnost, která přichází v úvahu – je to přivýdělek ve formě brigády (ale na to nemá většina lidí čas, protože má své práce a starostí dost).