Dopřejte si dostatek spánku

Naplánujte si svůj den a vypněte si budíka. Zkuste si vše zařídit tak, abyste nemusela nikam vstávat a mohla si tak dopřát dostatek spánku. Až se proberete, klidně si ještě chvíli poležte a vstaňte v klidu a pomalu. Uvařte si dobrou kávu nebo čaj a dejte si nějakou chutnou snídani. Odpírala jste si do teď sladké? Bez problému si ho tento den dopřejte!
svíčka u krému

Dejte si masku

Jistě znáte z časopisů typický obrázek takového zkrašlovacího dne. Ležící žena v županu s nějakou barevnou maskou na obličeji a okurkami na očích. Není to vůbec špatný nápad! Převlékněte se do pohodlného oblečení, dejte si čelenku, nebo si vlasy svažte do culíku, aby vám nepřekážely a hurá na to. Obličej nejprve očistěte a zkuste napařit, aby se vám hezky otevřely póry. Můžete si udělat i peeling a odstranit tak odumřelé kožní buňky. Poté naneste masku, na oči můžete použít buď zmíněné okurky, nebo třeba namočené sáčky černého čaje.  Sedněte si do pohodlného křesla a během působení masky relaxujte. Až masku smyjete, obličej jemně osušte a natřete krémem.
kosmetické výrobky

Nalakujte si nehty

Ruce nás reprezentují a zaslouží si pravidelnou péči. Buď si můžete zajít na manikúru, nebo si ji udělejte v pohodlí domova. Zapilujte si nehty na požadovanou délku a tvar, ošetřete nehtovou kůžičku a pusťte se do lakování. Vybrat si můžete některý z decentních nude odstínů, klasickou francouzskou manikúru nebo zkuste výraznější barvy, které váš den rozveselí. Po důkladném uschnutí nehtů ruce namažte výživným krémem a dopřejte jim tak péči, kterou si zaslouží.

Nejen ruce si zaslouží vaši pozornost. Stejně tak se postarejte i o svá chodidla. Začněte s jemným peelingem chodidel, nebo pokud máte více suchou kůži, použijte pemzu či speciální pilník. Rovněž můžete nehty nalakovat. V závěru nohy opět namažte nějakým výživným krémem.
koupel s knihou

Relaxační koupel

Po tom, co dopřejete svému tělu všechny možné zkrášlující procedury, si napusťte horkou vanu. Dejte si do ní buď koupelovou sůl, nebo pěnu, aby byla lázeň krásně voňavá. Zpříjemnit si ji můžete zapálenými svíčkami či sklenkou dobrého vína. Na nic nemyslete, jen ležte a užívejte si koupel.