Víme ale všichni, jak se v divadle správně chovat? Divadlo je úžasná věc. Kino je fajn a u mládeže je jistě mnohem více populární. Ale z divadelního představení budete mít určitě mnohem intenzivnější zážitek. Vzhledem k tomu, že se jedná o živé představení, umí vás vtáhnout do děje a vyvolat ve vás různé emoce – smích, radost, smutek… Velice důležitá je ale formálnost divadla, které musíme přizpůsobit i své chování. Zde proto máte pár zásadních pravidel, které je potřeba dodržovat.
baletní představení
1) Hlavně přijďte včas.Je velice důležité dorazit do divadla před začátkem představení, abyste měli v šatně dostatek času na uložení kabátů a abyste pohodlně našli své místo. Pokud byste z nějakého důvodu přišli pozdě, měli byste správně čekat až do přestávky, než se usadíte, abyste nikoho nerušili.
2) Vypnutý mobilní telefon.Telefon byste měli mít úplně vypnutý a učinit byste tak měli již v šatně. Pokud jej nechcete vypnout úplně, ztlumte si zvuk a vypněte vibrace!!!
3) Do sálu vstupuje první muž.Jestliže jdete do divadla jako pár, vstupuje do sálu první muž, který předkládá lístky. Poté hledá místo. Do řady vstupuje také první a všem poděkuje za to, že je dotyční pustili sednout.
žena v divadle
4) Žádné jídlo ani pití.Uvědomte si, že nejsme v kině. Do divadla prostě žádný popcorn, coca cola, a brambůrky nepatří. Během představení by to herce i ostatní rušilo. Od toho potom můžete využít přestávku, kdy se zajdete občerstvit do bufetu.
5) Nemluvit.Už před začátkem představení by mělo hlediště ztichnout. Neslušný je i šepot.
6) Smích je naopak povolený.Herci se snaží podat úctyhodný výkon a většinou se vás snaží pobavit, pokud nejde zrovna o nějaké drama. Tohle projevení emocí je tedy povoleno, ba dokonce vyžadováno.
divadelní hlediště
7) Tleskání je důležité.Tleskat bychom měli po skončení každého jednání. Po skončení představení je potlesk obvykle mnohem delší. Potlesk je velice důležitý, protože vyjadřuje obdiv k hercům a poděkování za jejich výkon a snahu. Po skončení představení bychom se tedy neměli hned zvedat a pelášit z divadla pryč, ale dokud jsou herci na scéně, zaslouží si náš potlesk.
8) Oblečení.Do divadla na představení bychom měli jít společensky oblečení – takže je vhodný oblek, pro ženy koktejlové šaty či kostýmek. Do divadla nechodíme každý den, jedná se tedy o nevšední zážitek, který bychom si měli užít a vychutnat. A je to přece fajn, vypadnout z každodenního stereotypu, hezky se obléknout, upravit a ponořit se do živého projevu na scéně.