Každý chce mít na své zahrádce něco jiného, někdo má rád praktické věci a dává přednost živým keřům nebo plodinám, které můžou zužitkovat v kuchyni. Vysadit si brambory, cibuli, česnek, okurky, jahody, maliny a podobně je určitě dobré, domácí je přece domácí. Někdo zase má nejradši květiny a rád se o ně stará. Jiný holduje bylinkám. Kdo s ní o své zahradě má většinou už dopředu rozmyšleno co by na své zahradě chtěl mít. A pokud ještě tak trochu tápete, nechte se trochu inspirovat.
Zkuste na svou zahradu vysadit plodiny, které budou nádherně vypadat venku na zahradě, když rostou a které pak můžete zužitkovat i doma. Třeba jako dekorace nebo si z nich uvaříte čaj, když přijde zima.
červený šípek
·         Šípek: šípkový keř vypadá na pohled krásně. Na jaře kvete a na podzim se obsype krásnými červenými plody. Ty pak můžete natrhat, doma nasušit a použít na výrobu dekorací nebo uložit do spíže a vařit si z nich pak celou zimu výborný a hlavně moc zdravý čaj. Šípek obsahuje velké množství vitamínu C a je proto skvělý pomocník v boji s chřipkou a nachlazením.
oranžové kuličky
·         Rakytník: malý ovocný keř, který má moc pěkné malé bobulovité oranžové plody, vypadá v podzimní zahradě úchvatně. A navíc vám jeho plody budou velmi ku pomoci při řadě běžných zdravotních obtíží. Pomohou například při omrzlinách, spáleninách, při střevních nebo žaludečních obtížích a jsou také dobré pro obnovu tkání a po nemocech. Vyrábí se z něj třena olej, zavařeniny, můžete z něj uvařit čaj.
·         Jehličnaté stromečky: jehličnany vypadají na zahradě velmi dobře, jsou zelené po celý rok. Můžete si vybrat, zda chcete jen malý stromeček nebo větší urostlý strom. Před Vánoci ho pak můžete každý rok nazdobit a udělat si z něj tak vánoční výzdobu své zahrady.
květoucí řebříček
·         Řebříček: tato rostlina je trvalka, roste i na loukách a jejich účinků na zdraví využívali již naše babičky. Nejznámější je řebříček bílý obecný, ale pro jeho oblibu byli vyšlechtěny i další druhy různých barev jako je růžová, červená nebo žlutá. Květy se dají usušit a použít jako dekorace. Listy řebříčku bílého a světle růžového jsou nejlepší pro své léčivé vlastnosti. Pomohou vám s léčbou krevního oběhu, při křečích, ženských potížích, má protizánětlivé účinky, pomůže při zánětech vaječníků, ale i bolestech všeho druhu. Tuto léčivku se opravdu vyplatí mít vždy po ruce.