V bezpečí letecké dopravy hraje úlohu spousta faktorů. Ten hlavní jsou piloti (nevěřte bajkám, že jeden je jen náhradní, oba mají stejné znalosti). Ten druhý je stroj samotný a je fakt, že některé jsou méně bezpečné. Další je letiště a pak spousta jiných a jiných drobností, které mohou způsobit katastrofu.
Nás budou v tomto článečku zajímat aerolinky, a to s ohledem na všechny tři výše vypsané faktory.
Jako zdroj jsem použil informace z Airline Ratings a níže uvedu pět společností, které nemají tu nejlepší pověst.
• Air Koryo
• Blue Wing
• Nepal Airlines
• Trigana Air
• Yetti Airlines
Air Koryo je jediná letecká společnost v KLDR a často neplní letecké bezpečnostní standardy. Z toho důvody mají zákaz létat do zemí EU.
Blue Wing je ze Surinamu. Také nesměly do EU, ale jen na čas. Ovšem po třech nehodách v rozmezí tří let je to s touto společností opět na štíru.
Společnost Nepal a Yetti Aitrlines patří Nepálu. V tomto je však třeba zohlednit, dá li se to tak napsat, to, že létají v náročných podmínkách. Vysokohorské terény jsou problém, a proto na těchto aerolinkách dochází k potížím.
Trigana Air je společnost z Indonésie. Ta má jen malý počet letadel, ale létá s nimi do 22 destinací po celé zemi. A asi si dovedete představit, jak se to má v těchto krajinách s bezpečností.
Divíte se, že zde nejsou uváděni letečtí giganti? Nu, protože se bere průměr a předpokládám, že z Airline Ratings to spočítat umějí. Jestliže na deset potíží společnosti A, připadne jedna další společnosti B, je jasné, že zmiňována bude jen společnost A.
Tento článek nemá za úkol nějak tyto společnosti poškodit. Jen to jen takové malé upozornění, nebo řekněme varování. A nemusíte to brát nikterak vážně. Stejně je nejvýš pravděpodobné, že se k těmto společnostem ani nedostanete. V každém případě znovu opakuji, že letecká doprava je prý nejbezpečnější na světě. Přeji vám příjemné cestování, pokud možno bez zádrhelů.