Každá věková kategorie potřebuje mít vhodného zubního lékaře, ale občas je těžké najít toho pravého ke kterému chceme chodit rádi a jsme s ním naprosto spokojeni. Bohužel většina lidí nenávidí ošetření od zubních lékařů, protože je mají spojené s bolestí a s nepříjemnými pocity. Přemýšleli jste někdy proč tomu tak je? Proč máte spojené nepříjemné pocity se zubařem? Většinou je to proto, že máme zažitého nešikovného zubního lékaře, díky kterému jsme cítili mnoho bolesti. Je třeba si uvědomit, že pokud se o svůj chrup správně staráme, tak tyto pocity zcela jistě vymizí a budeme ošetření potřebovat jednou za rok na preventivní prohlídce či jednou za půl roku, pokud budeme docházet k dentální hygieně.

zubní lékař

Jestliže nejste se svým ošetřujícím lékařem spokojeni, tak si to nenechte líbit a zkuste si najít jiného. Po zubních lékařích je bohužel vysoká poptávka, ale je jich opravdu málo. Občas se uvolní nějaké to místo pro nové pacienty, ale ne tolik místa, aby se všichni pacienti mohli registrovat jako nový. Proto se vždy dívejte, jestli se neotevírá nová ordinace. Zubař v Praze přijímá nové pacienty, ale má pouze omezené množství. Tato ordinace je skvělá už jen tím, že se lékař opravdu stará, co máte za problém a nesnaží se z vás odřít i poslední kalhoty. Většina zákroků je neplacená (resp. je placená z vaší pojistky). Pokud žádáme nějaký nadstandard, tak si samozřejmě můžete sáhnout i hluboko do kapsy.

zubní ordinace

Mezi placené služby patří například bílá výplň, bělení zubů, výroba nového zubu, případně udělání můstku a další. Pokud hledáte zubaře, u kterého nepocítíte žádné nepříjemné pocity, tak to není racionální myšlení. Vždy je zubní ošetření nepříjemné, pokud naše dutina ústní není perfektní – na to nezapomeňte. Často se vyplatí jet do jiného města kvůli ošetření a nebýt pouze u našeho místního zubního lékaře.