Už jste měli tu čest vychutnat si sušené ovoce? Setkali jste se sním někdy? V sušením ovoci jsou uchovány vitamíny, takž jich budete mít dost i zimním období. Nejznámější sušené ovoce co si můžete koupit v obchodě je třeba banán. Ještě více známější jsou sušená jablka(křížaly), které si můžete usušit doma. Sice je s tím práce, ale pokud jste milovník ovoce tak si jistě tu chuť nenecháte ujít.

sušené maliny

A slyšeli jste o tom že se ovoce suší mrazem? Ne? Tak to se rychle informujte. Když se ovoce sušené mrazem, tak vitamíny, které ovoce obsahuje nevyprchají a jsou zachovány ve vyšší hodnotě a minerály tak též. Skvělé že? Dokonce si zachovají i svůj tvar a jsou trvanlivé. Dokud je teda nesníte všechny najednou. Výborným sušeným ovocem jsou i maliny. Malé plody se zrníčky, které mají růžovou barvu a jsou sladké. Sušené maliny mohou být taky zdravou a chutnou svačinkou ne jenom pro ty dospělé, ale i pro děti. Dokonce ze sušených malin můžete udělat i zmrzlinu, nebo s nimi ozdobit své upečené koláče, dezerty, anebo sladké kaše, vločky k snídani, puding. No prostě všude kam tam kde budete sušené maliny chtít. Sušené maliny můžeme zalít i vodou a můžeme z nich mít čerstvé maliny. Což vám ušetří čas, než jít do obchodu a tam je koupit. A známe to, jdeme jen pro maliny a košík je za chvilku plný.

maliny

Maliny se používají taky jako lék nebo dokonce jako povzbuzující prostředek. Mají plno vitamínu C,A což naše https://www.psc.cz/cz/jihomoravsky-kraj/brno-mesto/brno/zachova/ tělo potřebuje. Jsou taky užitečné na zmírnění krevního tlaku. Pomáhají nám zmírnit stres i migrénu. Přímo ty malinké zrníčka, které malina obsahuje a lidé je tolik nemají rádi a některým i překáží jsou taky užitečné. Ptáte se proč ? A k čemu teda jsou prospěšné? V zrníčkách se nachází přímo zinek a ten může příznivě působit na sexuální výkonnost muže a ženy. Každý milovník sušeného ovoce není a raději dá přednost před čerstvým, to ale nemění nic na tom že ovoce by jsme měli jíst. Proč? Protože je zdravé a je v něm spousty vitamínů.