Už jste měli tu čest vychutnat si sušené ovoce? Setkali jste se sním někdy? V sušením ovoci jsou uchovány vitamíny, takž jich budete mít dost i zimním období. Nejznámější sušené ovoce co si můžete koupit v obchodě je třeba banán. Ještě více známější jsou sušená jablka(křížaly), které si můžete usušit doma. Sice je s tím práce, ale pokud jste milovník ovoce tak si jistě tu chuť nenecháte ujít.

sušené maliny

A slyšeli jste o tom že se ovoce suší mrazem? Ne? Tak to se rychle informujte. Když se ovoce sušené mrazem, tak vitamíny, které ovoce obsahuje nevyprchají a jsou zachovány ve vyšší hodnotě a minerály tak též. Skvělé že? Dokonce si zachovají i svůj tvar a jsou trvanlivé. Dokud je teda nesníte všechny najednou. Výborným sušeným ovocem jsou i maliny. Malé plody se zrníčky, které mají růžovou barvu a jsou sladké. Sušené maliny mohou být taky zdravou a chutnou svačinkou ne jenom pro ty dospělé, ale i pro děti. Dokonce ze sušených malin můžete udělat i zmrzlinu, nebo s nimi ozdobit své upečené koláče, dezerty, anebo sladké kaše, vločky k snídani, puding. No prostě všude kam tam kde budete sušené maliny chtít. Sušené maliny můžeme zalít i vodou a můžeme z nich mít čerstvé maliny. Což vám ušetří čas, než jít do obchodu a tam je koupit. A známe to, jdeme jen pro maliny a košík je za chvilku plný.

maliny

Maliny se používají taky jako lék nebo dokonce jako povzbuzující prostředek. Mají plno vitamínu C,A což naše tělo potřebuje. Jsou taky užitečné na zmírnění krevního tlaku. Pomáhají nám zmírnit stres i migrénu. Přímo ty malinké zrníčka, které malina obsahuje a lidé je tolik nemají rádi a některým i překáží jsou taky užitečné. Ptáte se proč ? A k čemu teda jsou prospěšné? V zrníčkách se nachází přímo zinek a ten může příznivě působit na sexuální výkonnost muže a ženy. Každý milovník sušeného ovoce není a raději dá přednost před čerstvým, to ale nemění nic na tom že ovoce by jsme měli jíst. Proč? Protože je zdravé a je v něm spousty vitamínů.