Poslední dobou se Kambodža stává mezi českými turisty stále oblíbenější, většinou její návštěvu volí jako jednodenní výlet, když jsou na dovolené v sousedním Thajsku, ale mnozí už si volí strávit celou dovolenou přímo v Kambodži. Největším turistickým lákadlem je zde chrám Angkor Wat ze dvanáctého století, který slouží k budhistickým účelům dodnes. Ovšem nádherných chrámů je zde mnohem více. Mezi další lákadla patří deštné pralesy, rozsáhlé zelené pastviny, rýžová pole, jezero Tonlé Sap. V celé zemi také narazíte na krásnou typicky asijskou architekturu.
obyvatelé kambodži
Pokud milujete koupáni v moři a povalování na plážích, je Kambodža taktéž místem přímo pro vás, místní pláže vypadají jako reklama na ráj. Můžete také navštívit místní vesničky, ve kterých potkáte mnoho milých a přívětivých obyvatel. Abyste mohli pobývat v Kambodži, musíte mít vyřízeno vízum, k tomu se naštěstí dostanete velmi jednoduše. Zažádáte si o něj po příletu přímo na letišti. S sebou musíte mít jednu pasovou fotografii a cestovní pas, který musí být platný ještě následujících šest měsíců od vstupu do země, vyřízení víza vás bude stát třicet amerických dolarů. Vízum lze vyřídit i online předem, ale bude vás to stát už třicet sedm dolarů. Vízum platí na třicet dní.
vietnamská rýžová plantáž
Mnoho lidí se také obává nejrůznějších tropických chorob, neboť Kambodža nepatří zrovna mezi vyspělé země. Před vstupem do země nejsou povinná žádná očkování, ovšem je doporučováno podstoupit očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu. V zemi se ovšem místy vyskytuje malárie a japonská encefalitida, proti těmto nemocím se také u nás můžete nechat naočkovat, ale to se doporučuje jen v případě, že se chystáte na pobyt na venkově nebo v odlehlejších oblastech a především v období dešťů, které je zde v době od května do října. Místní jazyk je khmerština, ale bez větších problémů se zde domluvíte i anglicky, především se zdravotnickým personálem.