I když jsou v létě horka stále větší a začínají být až neúnosná i pro zdravé lidi, přesto se klimatizace lidé stále obávají. Nemluvíme nyní o různých přenosných mobilních zařízeních, které stoprocentní spokojenost přinesou málokomu. Řeč je o tzv. split jednotkách, jenž mají vnitřní a vnější jednotku a jejichž provoz je zcela nenápadný a tichý. Dovedou zajistit skutečně velmi příjemné teploty, kdy o dusnu venku vůbec nic netušíte.
paneláky na sídlišti.jpg
Obavy nejsou na místě
Opravdu výkonnou klimatizaci si dnes můžete pořídit i do paneláku. Zde lidé nejvíce trpí dusnem, a to v něm musí pobývat i nemocní a staří lidé, kteří příliš často nevycházejí ven. Přesto jen málokde vidíte umístěné venkovní klimatizace na fasádách domu nebo na balkonech. Doufejme, že lidé se naučí nebát se investovat do něčeho, co začíná být opravdovou nutností. Proč vlastně většina lidí v panelácích vedro přetrpí, raději se potí ve dne i v noci a nechtějí si svoje prostředí zlepšit? Přitom je jisté, že nejsou v pořízení kvalitního chlazení žádné překážky .
mraky za teploměrem.jpg
Nejde o peníze
Lidé si pořizují spoustu drahých a luxusních věcí, ale do klimatizace se jim peníze nechce dávat. Důvodů, proč tomu tak je, se nabízí celkem dost. Neustále se totiž mluví o tom, jak klimatizace může škodit zdraví, že budete mít z neustále proudícího chladného vzduchu rýmy, angíny, bolesti hlavy či alergie.
ovládání klimatizace.jpg
Nikdo vám ale nevysvětlí, že pokud lidé skutečně mají takové potíže, pak je to ve většině případů jen proto, že klimatizaci špatně používají – nemají ji správně nastavenou, nepoužívají ten správný program, přizpůsobený jejich prostředí i jejich zdravotnímu stavu. Je třeba se poradit s odborníky, najít pro vnitřní umístění jednotky nejvhodnější místo, odkud vzduch nebude nikoho obtěžovat a nechat si vysvětlit její optimální využívání.