Snad v každé rodině najdeme nějakého kutila. Někoho, kdo tráví většinu svého volného času v dílně, kde opravuje, upravuje a snaží se vylepšit nejen zařízení domu. Někdo je za něj rád, jiný jeho vylepšení příliš nemusí. Avšak ať tak či tak, setkáme se s ním někdy všichni.

Je ovšem také pravda, že ke svému koníčku potřebuje nářadí. A obyčejně mu nestačí to, které se najde v každé domácnosti, jako je šroubovák, kladívko či kleště. Mnohdy potřebuje i speciální zařízení, jako je například elektrická pila.

pila1

Ta se nejčastěji používá k řezání dřeva, avšak má využití mnohem více. Domácí kutilové s ní dokážou rozřezat materiál na takové kusy, které potřebují, a dále s nimi pracovat. A to bez ohledu na jejich velikost.

Ovšem, jak známo, kotouč u pily se časem obrousí, a to tím dříve, čím více je používána. Jeho opětovné naostření pak obvykle není možné. Naštěstí v takovém případě není nutné kupovat celou novou pilu. Máme totiž možnost přikoupit náhradní kotouče.

Je jasné, že výrobci potřeb pro kutily se toho chytili. Proto jich najdeme širokou škálu. Obvykle se liší podle toho, na jaký materiál jsou určeny. Máme třeba ty určené na dřevo, ale také pilový kotouč na kov https://www.i-nastroje.cz/Pilove-kotouce-c22_298_2.htm. Ten patří k nejdražším, a to z pochopitelných důvodů.

pila4

Mnoho lidí však právě z tohoto důvodu při jeho koupi váhá. Přeci jen, jak často potřebujeme řezat kov? Obvykle moc často ne. A rozhodně je zbytečné, abychom za něj dávali takovou částku, když by pak jen chytal rez někde v dílně.

Avšak to není tak docela pravda. To, že je určen primárně k řezání kovu, neznamená, že by si nebyl schopen poradit i s jinými materiály. To dokáže, a bez problémů. Jen je potřeba vzít v úvahu fakt, že se při používání opotřebovává. Je tedy nutné si pečlivě rozmyslet, kdy jej použijeme, abychom co nejvíce zachovali jeho životnost. Pak nám totiž bude sloužit dlouhá léta, což je naším cílem.